Zamknij

Wyścig

Przed wyścigiem

Sport wyczynowy jest trwale wpisany w DNA każdego samochodu marki Honda. Dzieje się tak, ponieważ przenosimy doświadczenia zdobyte na torze do samochodów produkowanych seryjnie.

Każde zwycięstwo i każda porażka ma sens. Rywalizujemy, aby ewoluować.

Przewiń

Formuła 1

Bolid F1 Honda.

W 1964 roku zadziwiliśmy świat wystawiając własny bolid F1. W 1965 roku dowiedliśmy, że to najlepszy bolid w stawce.

Modele upamiętniające pierwsze zwycięstwo bolidu marki Honda w zawodach cyklu Formuły 1.

Pierwsze zwycięstwo w zawodach zaliczanych do cyklu Formuły 1

Silnik bolidu Formuły 1 RA272 bazował na technologiach, które stosowaliśmy w motocyklach wyścigowych.

To był silnik V12 o pojemności 1.5 litra – zasadniczo było to dwanaście silników o pojemności 125 cm3. Jednostka napędowa była ustawiona poprzecznie względem podwozia, co wówczas było rozwiązaniem nietypowym.

24 sierpnia 1965, w drugim roku uczestnictwa, bolid marki Honda zwyciężył w GP Meksyku. Za kierownicą Hondy RA272 siedział Richie Ginther. Czy zaawansowany technologicznie silnik i podwozie przyczyniły się do wygranej? Oczywiście tak. To dzięki nim wygraliśmy nasz pierwszy wyścig GP Formuły 1.

Zwycięska formuła

W 1989 roku Ayrton Senna wywalczył tytuł mistrza świata, wyprzedzając Alaina Prosta – dublet dla zespołu Honda!

Był to pierwszy rok, w którym nowy regulamin nakazywał przejście z silników turbodoładowanych na silniki wolnossące.

Zespół McLaren-Honda zdominował sezon, wygrywając 11 wyścigów pod rząd! To wystarczyło, aby zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji producentów.

Type R

Najbardziej ekscytujący hatchback ma wyścigowe DNA.

Modele sygnowane logo Type R wywodzą się z Hondy RA 272: pierwszego bolidu F1 marki Honda, który zwyciężył w wyścigu klasy Grand Prix. Polakierowany na biało, zwycięski bolid odcisnął swoje piętno na wszystkich modelach Type R, które zeszły z naszej linii produkcyjnej. Litera „R” oznacza Racing (Wyścigowy). Po raz pierwszy została użyta w modelu Honda NSX Type R z 1992 roku. Od tego czasu regularnie wypuszczamy na rynek samochody sygnowane tym znakiem. Premiera każdego nowego modelu to wielkie wydarzenie. Najnowszym modelem, który będzie dumnie prezentował logo jest Civic Type R. Samochód będzie dostępny w salonach od 2015 roku.

Czerwone logo Honda. Zbliżenie.

Symboliczne czerwone logo Type R – symbol wyczynowej technologii stosowanej w samochodach produkowanych seryjnie.

Honda Civic Type R z przedniej perspektywy.

Druga strona: model Civic Type R zaprezentowany w 2015 roku.

Honda wygrywa wyścig World Solar Challenge

Recepta na sukces? Potęga marzeń połączona z mocą energii słonecznej.

W listopadzie 1996 roku 46 pojazdów napędzanych energią słoneczną ruszyło na trasę wyścigu z Darwin do Adelaide, oddalonego o 3000 km na południe. Na mecie wyścigu jako pierwszy zameldował się pojazd Honda Dream, który ustanowił nowy rekord trasy, utrzymując średnią prędkość 89,9 km/h przez cztery dni.

Kolaż zdjęć przedstawiających pojazd Honda Dream.

Do startu, gotowi, start!

Honda F1 z zespołem wyścigowym.

Ścigaliśmy się od zawsze i z pewnością zawsze będziemy się ścigać.

Historia firmy Honda i cyklu Formuły 1 splata się w latach 60. W tym czasie Honda wystawiała fabryczny zespół wyścigowy i dostarczała silniki dla innych zespołów. W 2015 roku Honda jest przygotowana na ponowne podjęcie rywalizacji.

Wszystkie serie i wyścigi, w których bierzemy udział są dla nas zwycięstwem, niezależnie od zajętego miejsca. Dzieje się tak, ponieważ każdy start zwiększa nasze doświadczenie. To z kolei jest ważne dla naszych klientów, bo zdobyte doświadczenie wykorzystujemy podczas projektowania samochodów produkowanych seryjnie.

 

Honda Civic WTCC z profilu.