System informacyjno-rozrywkowy

Honda e:Ny1 otrzymała system informacyjno-rozrywkowy Honda CONNECT z ekranem o fenomenalnej przekątnej 15,1 cala. Na takim panelu z prawdziwą przyjemnością można sterować wszelkimi możliwymi funkcjami – nawigacją, aplikacjami, kamerą cofania, systemem audio, klimatyzacją itd. Znajduje się tam również graficzna ilustracja przepływu energii i menu napędu elektrycznego. Nie zabrakło interfejsów Android Auto i Apple CarPlay, można więc bez problemu połączyć każdego smartfona.

Mężczyzna jadący Hondą e:Ny1 i używający nawigacji na cyfrowym wyświetlaczu kierowcy.

Cyfrowy wyświetlacz kierowcy

W pełni cyfrowy 10,2-calowy ekran przed kierowcą pokazuje wszystkie informacje potrzebne do jazdy. Można go w szerokim zakresie konfigurować za pomocą przełączników na wielofunkcyjnej kierownicy, bez odrywania oczu od drogi. Szybkim rzutem oka sprawdzisz stan pojazdu, parametry bezpieczeństwa i informacje o naładowaniu akumulatora.

Zbliżenie na cyfrowy wyświetlacz kierowcy.

Kierownica wielofunkcyjna

W kierownicy Hondy e:Ny1 umieszczono różne przyciski i przełączniki, za pomocą których można sterować odtwarzaniem dźwięku, personalizować ustawienia ekranu kierowcy czy wykonać połączenie telefoniczne – bez odrywania rąk od kierownicy.

Zbliżenie na kierownicę wielofunkcyjną.

My Honda+

Aplikacja My Honda+ umożliwia wszechstronne zdalne sterowanie Hondą e:Ny1. Siedząc wygodnie w domu, można zaplanować ładowanie, ustawić żądaną temperaturę w kabinie czy sprawdzić dostępny zasięg przed wyruszeniem w drogę. Aplikacja pozwala również zamawiać dodatkowe funkcje, takie jak cyfrowy kluczyk, lokalizowanie samochodu czy wyznaczanie strefy granicznej. Szczegółowe informacje dotyczące konkretnego modelu można sprawdzić w instrukcji obsługi albo uzyskać w ASO.

Mężczyzna stojący obok Hondy e:Ny1 i patrzący w okno aplikacji My Honda+

Ładowarka bezprzewodowa

Standardowym elementem wyposażenia jest panel ładowarki bezprzewodowej umieszczony w konsoli środkowej, więc nie powinno już być problemu z rozładowaniem telefonu. W razie potrzeby urządzenia można ładować również z najnowszych portów USB-C z przodu i z tyłu kabiny.

Zbliżenie na ładowarkę bezprzewodową w Hondzie e:Ny1.

Pokrywa bagażnika sterowana elektrycznie

Wkładanie i wyjmowanie bagaży może być mocno uciążliwe, ale pokrywa bagażnika sterowania elektrycznie (dostępna w wybranych wersjach wyposażenia) przejmuje na siebie tą ciężką pracę. Otwórz zdalnie bagażnik, załaduj go, po czym dotknij przycisku „Zamykanie drzwi po odejściu”. Kiedy zaczniesz odchodzić od samochodu, pokrywa automatycznie się zamknie, a potem jeszcze zablokują się wszystkie zamki w samochodzie. Pokrywa bagażnika ma również bardzo pomocny przycisk regulacji wysokości otwierania. Dopasuj ją tak, aby z jednej strony nie sięgać za wysoko, a z drugiej nie ryzykować uderzeniem głową.

Widok z tyłu na Hondę e:Ny1 w górskiej scenerii z oddalającą się parą.

System kamer Multi-View

System kamer Multi-View (dostępny w wybranych wersjach wyposażenia) wykorzystuje cały szereg kamer zamontowanych wokół pojazdu. Dzięki nim podczas wjeżdżania i wyjeżdżania z ciasnych miejsc może na ekranie systemu Honda CONNECT pokazywać kompletny, wyraźny obraz sytuacji z każdej strony pojazdu.

Zbliżenie na system kamer Multi-View w Hondzie e:Ny1.

System rozprowadzania powietrza

System rozprowadzania powietrza opracowano z myślą o poprawie całościowego komfortu odczuwanego przez podróżnych. Układ kieruje strumień powietrze wzdłuż dachu i boków pojazdu, z dala od twarzy kierowcy i pasażerów. Nawiewane powietrze rozprasza ciepło wpadające do kabiny przez boczne szyby latem, a chłód zimą. W każdej chwili za pomocą dużego pokrętła umieszczonego obok otworów wentylacyjnych można przywrócić normalny przepływ powietrza.

Zbliżenie na system rozprowadzania powietrza w Hondzie e:Ny1.

System bezkluczykowego dostępu i rozruchu

Wystarczy mieć w kieszeni lub torebce inteligentny kluczyk, a e:Ny1 odblokuje wszystkie zamki z chwilą pociągnięcia za klamkę. Z kolei jednym naciśnięciem przycisku uruchomisz zapłon i możesz ruszać swoją e:Ny1 w drogę.

Zbliżenie na przycisk zapłonu w Hondzie e:Ny1.