Close

Civic Type R Challenge

Pięć torów, pięciu kierowców, jeden samochód

Kierowcy, którzy zasiądą za kierownicą Hondy podczas Type R Challenge 2018 to Mistrz Świata Formuły 1, Jenson Button, kierowcy serii WTCC: Esteban Guerrieri i Tiago Monteiro, gwiazda serii NSX Super GT, Bertrand Baguette i legenda serii BTCC, Matt Neal.

Przewiń

Logo Honda Type R Challenge.

Bicie rekordów

Nasz cel: pobicie rekordów najszybszych okrążeń w kategorii samochodów seryjnych na pięciu najsłynniejszych torach wyścigowych Europy.

Misja zakończona

#TypeR to najpotężniejszy, najszybciej przyspieszający samochód z napędem na przednie koła, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy. Właśnie dlatego, kiedy mistrz świata Formuły 1, Jenson Button, wziął udział w teście na torze wyścigowym Hungaroring siedząc za kierownica naszego hothatcha, wiedzieliśmy, że samochód nie zawiedzie ani jego, ani nas #TypeRChallenge 2018 jest skończony, a Jenson Button zagwarantował nasz piąty i ostatni rekord okrążenia!

Honda Civic Type R Challenge event line up.
Nowy Type R to mega-sportowa zabawka. Od zawsze taki był i do dziś nic nie stracił ze swojego uroku.” Jenson Button
Honda Civic Type R na Hungaroring

Odtwarzanie filmu

Tylko wersja Type R ma słynne, czerwone logo "H".

Seryjny samochód o wyścigowym rodowodzie, zaprojektowany z myślą o zapewnianiu najsilniejszych wrażeń w swojej klasie, który zachwyca osiągami. W kwietniu 2017 roku model ustanowił najlepszy czas okrążenia w kategorii samochodów seryjnych na torze Nürburgring Nordschleife: 7:43:8.

Ilustracja: Honda Civic Type R na torze Nürburgring widziana z przedniego profilu.