Projekt NSX

Stworzona dla osiągów

Widok z góry — Honda NSX na krętej górskiej drodze.
Widok z góry — Honda NSX na krętej górskiej drodze.
Widok z przodu, pod kątem — Honda NSX na krętej górskiej drodze.
Widok z przodu, pod kątem — Honda NSX na krętej górskiej drodze.

Stworzenie intuicyjnego ogniwa pomiędzy człowiekiem a maszyną zajęło trochę czasu — wiele pomysłów upadło. Jednak nigdy nie zapominaliśmy o czystej idei NSX: umiejscowić kierowcę w centrum samochodu — zarówno ciałem, jak i duszą.

Przewiń

Logo Hondy NSX.

Czystość myśli

Hybrydowy supersamochód zapewniający wyścigowe wrażenia podczas codziennej jazdy.

Ciągła ewolucja

Nie mogliśmy spocząć przed osiągnięciem perfekcji — nieważne jakim kosztem.

Zdjęcie z przodu — Honda NSX na krętej górskiej drodze.

Chcieliśmy, aby Honda NSX natychmiastowo reagowała na polecenia kierowcy. To właśnie ta jednomyślna ambicja doprowadziła do zmiany naszego pierwotnego planu w połowie całego projektu. Montowany poprzecznie silnik V10 wydał się nam niewłaściwym podejściem, dlatego wróciliśmy do deski kreślarskiej, aby zaprojektować montowany wzdłużnie hybrydowy silnik V6 z dwiema turbosprężarkami.

Tak diametralna zmiana wpłynęła nie tylko na wygląd i aerodynamikę pojazdu. Musieliśmy zająć się przepływem powietrza, które zapewniałoby dodatkową siłę dociskającą oraz schładzałoby poszczególne komponenty. Oznaczało to również całkowite przeprojektowanie nadwozia. Początkowo zmiana wywołała napięcie w zespole, ale później zbliżyła wszystkich projektantów i inżynierów.

Przedni zderzak Hondy NSX, który zaprojektowano pod kątem lepszej aerodynamiki.

Precyzja ma swój początek w fabryce. Każda część nadwozia jest sprawdzana kilkukrotnie pod kątem nieskazitelnego wykończenia.

Zbliżenie na pokrywę silnika Hondy NSX.

Konstrukcja wlotów powietrza tworzy harmonię z opływowym nadwoziem, pozwalając modelowi NSX oddychać tak, aby zapewnić odpowiednie chłodzenie podzespołów silnika i lepsze osiągi.

Twoja przestrzeń

Nie wsiadasz tak po prostu do Hondy NSX — jednoczysz się z nią.

Siedzenia, panele drzwi i konsola centralna zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcy i pasażera. Oto kokpit zapewniający zarówno komfort w codziennej jeździe, jak i fizyczną więź potrzebną do ścigania się na torze. Aby zapewnić wygodę w każdej sytuacji, samochód został również wyposażony w bagażnik o największej pojemności w swojej klasie.

Widok wnętrza i deski rozdzielczej Hondy NSX.

Nawiązanie kontaktu

Wszystko zaprojektowano z myślą o kierowcy.

Zbliżenie na kierownicę Hondy NSX.

Pierwszym punktem kontaktu jest kierownica. Jej kształt został perfekcyjnie dopracowany, tak aby zapewnić całkowicie naturalne odczucia już przy pierwszym kontakcie.

Wnętrze jest doświadczeniem holistycznym — wszechstronnym połączeniem wszystkich elementów i najdrobniejszych szczegółów. Odczucia, jakich doznaje się za kierownicą modelu NSX, są jedyne w swoim rodzaju — to wyższe stany zaangażowania, których trzeba doświadczyć osobiście, aby w pełni docenić i zrozumieć ich istotę.

Zbliżenie na przyciski w Hondzie NSX.

Kierowca staje się jednością z Hondą NSX, mogąc wybrać tryb jazdy, który odpowiada jego potrzebom.

Zbliżenie na skórzane fotele Hondy NSX.

Komfort i luksus łączą się idealnie ze sportowym charakterem i wydajnością. Pięknie wyprofilowane fotele modelu NSX zapewniają niezrównany komfort i bezpieczeństwo, niezależnie od tego gdzie i jak prowadzony jest samochód.