Technologia NSX

Osiągi napędzane technologią

Honda NSX w zbliżeniu.
Honda NSX w zbliżeniu.

Poczuj to

Honda NSX jadąca po moście z tylnej perspektywy, pod kątem.
Honda NSX jadąca po moście z tylnej perspektywy, pod kątem.

Błyskawiczna reakcja

645 Nm momentu obrotowego

Z układem kontroli ruszania

Sportowa hybryda

581 KM

Napęd na 4 koła

Przewiń

Logo Hondy NSX.

„Kierowca jest w pełni zjednoczony z samochodem”.

Ted Klaus, globalny lider projektu.

Super moc

Kierowca znajduje się w centrum modelu NSX. Jednak tuż za nim umiejscowiony jest najbardziej zaawansowany technologicznie silnik samochodowy, jaki dotychczas stworzyliśmy.

Silnik V6 Hondy NSX i technicy.

Przed ostatecznym dokręceniem każda śruba mocowana jest ręcznie.

Centrum uwagi

Składany ręcznie silnik to 3,5-litrowa jednostka V6 z podwójnym doładowaniem. Montowany centralne na aluminiowym podwoziu dostarcza moc poprzez dziewięciobiegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów, która zapewnia natychmiastową reakcję.

Poczuj siłę G

Dodatkowa moc dostarczana jest przez tylny silnik elektryczny oraz dwie jednostki elektryczne montowane z przodu. Na torze układ ten zapewnia elektryzujące doznania. Będziesz to słyszeć i czuć każdą częścią ciała podczas przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów, a po powrocie na drogę możesz zwyczajnie zmniejszyć moc.

Widok z góry — podwozie Hondy NSX.

Gdy cały układ napędowy znajdzie się na miejscu, samochód jest gotowy do zamontowania nadwozia.

Części Hondy NSX w fabryce.

Czekające w kolejce jednostki Direct Drive Motor są gotowe do zamontowania.

Elementy składowe osiągów

Prawdziwym pięknem modelu NSX jest to, że uwalnia w Tobie kierowcę wyścigowego. Poznaj technologię, która za tym stoi.

Ilustracja silnika V6 Hondy NSX.

Turbodoładowany silnik V6 oraz jednostka Direct Drive Motor zapewniają elektryzujące przyspieszenie.

Szybka zmiana biegów

Dzięwięciobiegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów jest świetnie zsynchronizowana z silnikiem V6 i jednostką Direct Drive Motor, co pozwala na wykorzystanie mocy w pełnym zakresie możliwości modelu NSX. Zmiana biegów następuje błyskawicznie i świetnie współgra z natychmiastową reakcją NSX — idealne rozwiązanie na dzień spędzany na torze, które zapewnia jednocześnie płynne prowadzenie samochodu na drogach publicznych.

Dwie turbosprężarki

Dzięki mniejszym i lżejszym turbosprężarkom oraz zastosowaniu dwóch unikalnych, elektronicznych zaworów upustowych osiągana jest większa moc. Te kompaktowe turbiny pozwalają zaoszczędzić przestrzeń oraz regulują maksymalne ciśnienie doładowania, co przekłada się na krótsze opóźnienia i lepsze osiągi.

Honda NSX na torze — widok z tyłu, pod kątem.

Wizyta na torze wyścigowym to idealny sposób na zapoznanie się z niesamowitym układem kierowniczym oraz ekscytującymi właściwościami jezdnymi Hondy NSX.

Poczuj muzykę

Włącz muzykę i zwiększ głośność za pośrednictwem poleceń głosowych, centralnego ekranu dotykowego lub elementów sterowania na kierownicy.

Stworzony we współpracy z nagradzanym inżynierem i producentem muzycznym, Elliotem Scheinerem, wyposażony w dziewięć głośników i technologię surround-sound system audio dostarcza 580 watów mocy i zapewnia niesamowite wrażenia, pozwalając stworzyć wirtualną salę koncertową w samochodzie. Niech zabrzmi muzyka.

Zbliżenie na głośnik Hondy NSX.
Zbliżenie na emblemat ELS głośnika Hondy NSX.