Gama hybrydowych samochodów Hondy zaparkowanych na tle miejskiego krajobrazu

NASZA GAMA MODELI Z NAPĘDEM HYBRYDOWYM e:HEV

Naszą intencją jest wyposażanie popularnych modeli w zaawansowane, zelektryfikowane układy napędowe. Każda nowa hybryda przyczynia się do realizacji wizji budowy niskoemisyjnego społeczeństwa.

Co sprawia, że nasze hybrydy e:HEV są tak wyjątkowe?

Mężczyzna prowadzący Hondę, wnętrze

Wyraźnie odczuwalna różnica

Technologia e:HEV firmy Honda sprawia, że nasze pełne hybrydy — w przeciwieństwie do miękkich hybryd — mogą się automatycznie przełączać na korzystanie z cichego zasilania elektrycznego, które zapewnia błyskawiczny zastrzyk mocy i momentu obrotowego.

Kobieta uśmiechająca się w lusterku wstecznym

Po prostu najlepsza

Doskonałość techniczna wyjątkowego układu e:HEV jest owocem wielu lat innowacyjnego podejścia do budowy napędów hybrydowych. W efekcie jest on znacznie lepszy i sprawniejszy niż miękkie hybrydy.

Logo e:HEV na samochodzie

Brak konieczności podłączania do źródła zasilania

Pełne hybrydy z układem napędowym Honda e:HEV same się ładują, pobierając moc z silnika spalinowego i układu odzyskiwania energii przy hamowaniu. Samochód nie wymaga podłączania do sieci elektrycznej, nie trzeba więc pamiętać o kablach ani się martwić szukaniem punktu ładowania.

Zbliżenie na wnętrze z deską rozdzielczą

Obniża koszty jazdy

Energia z samoczynnego ładowania zmniejsza obciążenie silnika spalinowego, czyli w efekcie koszty eksploatacji i emisję zanieczyszczeń. Z kolei gwarancja na 5 lat/100 000 km* pozwala nie martwić się w razie problemów technicznych. *W zależności od tego, co nastąpi pierwsze.

Razem lepiej

Wszystkie samochody Hondy z układem napędowym e:HEV to samoładujące się pełne hybrydy z akumulatorem i paliwooszczędnym silnikiem spalinowym. Oba źródła mocy harmonijnie współpracują lub działają niezależnie od siebie, płynnie przechodząc między trzema trybami jazdy wybieranymi automatycznie w celu równomiernego rozwijania mocy lub wykorzystania pełni osiągów.

Zalety hybrydy e:HEV

Technologia hybrydowa zwiększa płynność jazdy. Na podstawie sygnałów od kierowcy inteligentny system przełącza między trzeba trybami, optymalizując pracę układu.

Zamknij

Widok z przodu na Hondę HR-V jadącą wiejską drogą

Inteligentna i dynamiczna

Nasz wyjątkowy układ napędowy jest inteligentny i odpowiednio do warunków sam przełącza między trybami elektrycznym, hybrydowym i spalinowym. 
Tryb „Napęd elektryczny” zapewnia ekscytujące przyspieszanie ze startu zatrzymanego, dokładnie jak w samochodach elektrycznych, ponieważ układ e:HEV potrafi wykorzystywać całą moc prądu niezależnie od silnika spalinowego. Tryb działa również przy umiarkowanych prędkościach, aby zapewnić płynność i cichość jazdy.

Widok z przodu na Hondę HR-V jadącą wiejską drogą

Inteligentna hybryda

W trybie „Napęd hybrydowy” silniki spalinowy i elektryczny płynnie współdziałają, nieustannie korygując swój udział w celu jak najsprawniejszego pokonywania stromych wzniesień, gęstego ruchu miejskiego i otwartych tras.

Widok z przodu na Hondę HR-V jadącą wiejską drogą

Doładowywanie i hamowanie odzyskowe

Przy wyższych prędkościach, np. podczas jazdy po autostradzie, silnik spalinowy napędza koła i ładuje akumulator. Podczas zwalniania funkcja hamowania odzyskowego ładuje akumulator energią, która normalnie zostałaby zmarnowana. Później to właśnie ona błyskawicznie zwiększy zdolność samochodu do przyspieszania, co jest nieocenione szczególnie przy wyprzedzaniu. 

Widok z przodu na Hondę HR-V jadącą wiejską drogą

Maksymalna wygoda

W pełni hybrydowy system e:HEV jest wygodniejszy w użytkowaniu niż hybryda typu plug-in, ponieważ eliminuje kłopotliwe ładowanie w nocy. PHEV ma funkcję odzyskiwania energii przy hamowaniu, ale to nie wystarcza do pełnego naładowania akumulatora, więc przy mocno rozładowanym akumulatorze samochód intensywnie korzysta z silnika spalinowego. W efekcie samochód zużywa więcej paliwa na pokonanie masy dużego akumulatora i ciężkiego układu napędowego.

Zbliżenie na wnętrze z ustawionym trybem jazdy

WYBIERZ SWÓJ STYL

Hybrydy Hondy nie przypominają żadnych konkurencyjnych rozwiązań, ponieważ układ e:HEV może pracować w trzech trybach osiągów: Normal zapewnia komfortową i płynną jazdę, Econ obniża zużycie paliwa w trakcie pracy silnika spalinowego, a Sport wzmacnia wrażenia z jazdy.  Wybierz styl jazdy, a samochód sam zajmie się resztą. Ty możesz w pełni oddać się cieszeniu jazdą.

Widok z przodu z boku na Hondę HR-V Hybrid jadącą przez wiejski krajobraz

Nasz całkowicie nowy hybrydowy SUV

Całkowicie nowa Honda HR-V łączy stylizację sportowego-coupe, najbardziej przestronne wnętrze w swojej klasie oraz innowacyjną technologię e:HEV zapewniającą energetyzujące wrażenia z jazdy. Na jednym zbiorniku paliwa przejedziesz nawet 740 km, emitując przy tym zaledwie 94g/km CO2*. HR-V jest ważnym krokiem w kierunku spełnienia naszego marzenia o w pełni zelektryfikowanej gamie i bezemisyjnym świecie.

*Dane WLTP dla modelu HR-V.

POZNAJ MODEL HR-V
Widok z przodu z boku na Hondę HR-V Hybrid jadącą przez wiejski krajobraz

Nasz przestronny hybrydowy SUV

Honda CR-V, największa z naszych hybrydowych SUV-ów, ma układ napędowy e:HEV imponujący płynnością jazdy i równocześnie dynamicznym przyspieszaniem. Ma również imponujący zasięg. W wersji Comfort może przejechać nawet 860 km* między kolejnymi tankowaniami paliwa, a jej supersprawny silnik emituje zaledwie 114 g CO2/km*. 

Przestronność w połączeniu z charakterystyczną, odważną stylistyką zapewnia prawdziwą przyjemność z jazdy Tobie i wszystkim pasażerom. 

*Dane WLTP, wersja CR-V Comfort.

POZNAJ MODEL CR-V
Widok z przodu z boku na Hondę HR-V Hybrid jadącą przez wiejski krajobraz

Nasz miejski hybrydowy hatchback

Honda Jazz z układem napędowym e:HEV prowadzi się bardzo łatwo i przyjemnie. Płynnie działający i sprawny napęd oraz najprzestronniejsze w klasie wnętrze sprawiają, że ta hybryda wspaniale łączy uniwersalność z paliwooszczędnością — na jednym baku przejedzie nawet 864 km*, emitując przy tym zaledwie 79-141 g CO2/km — i radością towarzyszącą zasiadaniu za kierownicą.

*Dane WLTP dla wersji Jazz Executive.

POZNAJ HONDĘ JAZZ