Zdjęcie Hondy Type R 2.0 VTEC TURBO na torze
Zdjęcie Hondy Type R 2.0 VTEC TURBO na torze

NIEZRÓWNANE OSIĄGI

Model Type R jest wyposażony w pasjonujący silnik 2.0 VTEC TURBO, nową funkcję rejestrowania danych, trzy tryby jazdy i lżejsze hamulce. Te trzy cechy połączone z ulepszonym, zaawansowanym systemem zawieszenia powodują, że samochód oferuje niespotykane właściwości jezdne.

Przewiń

Zdjęcie Hondy Civic Type R GT na torze wyścigowym.

Nowy rejestrator osiągów

Po raz pierwszy w historii w samochodzie Honda znalazł się nowy rejestrator osiągów – dostępny wyłącznie w wersji Type R. Nazywa się LogR i posiada trzy główne funkcje oraz łączy komputer pokładowy i czujniki Type R z aplikacją na smartfony, aby pomóc kierowcom monitorować i rejestrować różne parametry wydajności, które poprawią umiejętności jazdy na torze i poza nim.

Zdjęcie Hondy Civic Type R GT na torze wyścigowym.

Zobacz, jak jeździ

Po podłączeniu do smartfona, za pośrednictwem aplikacji, centralny wyświetlacz Type R pokazuje monitor osiągów umożliwiający podgląd parametrów samochodu podczas jazdy. Wyświetla on również ważne informacje o silniku oraz skrzyni biegów. Możesz także wybrać widok „G-Meter”, który wskazuje przyspieszanie, hamowanie i pokonywanie zakrętów, lub widok „3D” zapewniający podgląd tych czynności z lotu ptaka.

Zdjęcie Hondy Civic Type R GT na torze wyścigowym.

Liczy się każda sekunda

Tryb rejestrowania został zaprojektowany tak, aby pomóc Ci osiągnąć najlepszy możliwy czas okrążenia na torze i poprawić Twoje umiejętności. Korzystając z GPS, aplikacja zachęca do płynnej jazdy poprzez wyświetlanie kolorowego śladu każdego okrążenia. To świetny sposób, aby zobaczyć swoje tory jazdy i motywować do płynnego korzystania ze sprzęgła, zmiany biegów, z układu kierowniczego, hamulców i pedału gazu. Kierowcy mogą zapisywać czasy okrążeń do porównania w przyszłości.

Zdjęcie Hondy Civic Type R GT na torze wyścigowym.

Twoja codzienna jazda

Auto Score pomaga poprawić umiejętności codziennej jazdy poprzez monitorowanie przyspieszania, zwalniania, skręcania i jazdy po prostej. Funkcja Auto Score zachęca do bezpieczniejszej, płynniejszej jazdy i nie jest przeznaczona do wykręcania lepszych czasów okrążeń w trybie LogR. Przechowuje również historyczne wpisy, które pozwalają określić postęp w doskonaleniu techniki jazdy.

Zbliżenie na pedały

Poczuj moc

Silnik VTEC Turbo o pojemności 2,0 litrów o dużej mocy sprawia, że Type R reaguje natychmiast. Jego szczytowa moc wynosi 320 KM przy 6500 obr./min, a szczytowy moment obrotowy 400 Nm w zakresie 2500–4500 obr./min. Kiedy usłyszysz surowy dźwięk wydechu oraz efekt aktywnej kontroli dźwięku (ASC), która wzmacnia dźwięk silnika przez głośniki systemu audio, podniesie Ci się poziom adrenaliny.

Zbliżenie na pedały

Pazury bestii

Manualna skrzynia biegów Civic Type R zapewnia ostrzejszą zmianę sześciu biegów, a tym samym najbardziej ekscytujące przyspieszenie w historii. Układ kontroli prędkości obrotowych silnika pozwoli kierowcy docenić przyjemność płynącą z jazdy. Działa on progresywnie we wszystkich trybach jazdy, umożliwiając płynną zmianę biegów bez szarpania, dzięki czemu poczujesz się jak zawodowiec. Gdy wsiądziesz do tego samochodu, nie zechcesz z niego wysiąść.

Zbliżenie na pedały

Moc hamulców

Aby lepiej odprowadzać ciepło i zmniejszyć zużycie hamulców, Civic Type R wykorzystuje zmodernizowany, lżejszy układ hamulcowy. Dwuczęściowe, pływające tarcze hamulcowe hamulca przedniego i całkowicie nowe klocki hamulcowe zapewniają lepsze osiągi na torze i ułatwiają wyczucie hamulców.

Zbliżenie na pedały

Trzymaj się swojego toru

Oprogramowanie sterujące układem adaptacyjnych amortyzatorów teraz szybciej oblicza warunki na drodze, co polepsza reakcje amortyzatora i gwarantuje bardziej precyzyjne prowadzenie. Przednie i tylne tuleje zostały zmodernizowane, co w połączeniu ze sztywniejszymi tylnymi wahaczami ułatwia pokonywanie zakrętów. Rezultatem są lepsze wyczucie i niezawodna kontrola. Samochód pewniej trzyma się drogi i nie protestuje, gdy potrzebujesz większej mocy.

JEDŹ BEZPIECZNIE

Modele Type R zostały wyposażone w zaawansowane systemy dbające o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

Zdjęcie Hondy Civic Type R na zewnątrz.

System ograniczający skutki kolizji

W przypadku ryzyka kolizji z pojazdem lub przechodniem system ten powiadamia kierowcę o niebezpieczeństwie oraz redukuje prędkość, aby zminimalizować siłę uderzenia.

System ostrzegania przed kolizją

System ostrzegania przed kolizją alarmuje o ryzyku kolizji przy małej prędkości. Ten pomocny system bezpieczeństwa będzie Cię informował przy użyciu alertów dźwiękowych i wizualnych wyświetlanych na desce rozdzielczej, a samochód sam zwolni i się zatrzyma, nawet jeśli nie naciśniesz pedału hamulca.

System utrzymywania na pasie ruchu

System utrzymywania na pasie ruchu ogranicza poziom stresu podczas jazdy, szczególnie na autostradzie, utrzymując samochód na środku pasa. System jest wyłączany po naciśnięciu kierunkowskazu.

 

System zapobiegania zjeżdżaniu z pasa ruchu i ostrzeżenia o zjeżdżaniu z pasa ruchu

System rozpoznawania znaków drogowych (TSR) identyfikuje znaki drogowe i pokazuje informacje o nich na wyświetlaczu. Tylko dwa znaki mogą być wyświetlane jednocześnie.

Tempomat adaptacyjny

Tempomat adaptacyjny utrzymuje bezpieczną odległość od pojazdu znajdującego się przed Tobą. Jeśli pojazd na sąsiednim pasie ruchu zamierza wjechać przed Ciebie, Honda przewidzi tę sytuację i automatycznie dostosuje prędkość. Powrót do ustawionej prędkości nastąpi dopiero, gdy niebezpieczeństwo minie.

Powrót do strony głównej
Honda