O honda JET

HondaJet jest najbardziej zaawansowanym technicznie, lekkim odrzutowcem dyspozycyjnym o najlepszych w tej klasie samolotów osiągach, komforcie, jakości i sprawności.

Honda Jet
HohndaJet

HondaJet

HondaJet jest najbardziej zaawansowanym technicznie, lekkim odrzutowcem dyspozycyjnym o najlepszych w tej klasie samolotów osiągach, komforcie, jakości i sprawności. HondaJet lata szybciej, wyżej, ciszej i bardziej ekonomicznie od swoich konkurentów, a jednocześnie wnosi wiele innowacji technicznych i rozwiązań nietypowych dla konstrukcji współczesnych maszyn. Jednym z nich jest umieszczenie silników nad skrzydłami Over-The-Wing Engine Mount (OTWEM), co pozwala radykalnie poprawić osiągi i zmniejszyć zużycie paliwa. Taka koncepcja konstrukcji płatowca prowadzi do obniżenia poziomu hałasu w kabinie oraz tego docierającego na ziemię w czasie lotu, a także umożliwia powiększenie przestrzeni dla pasażerów i pojemności ładunkowej.

HondaJet

napędzany jest przez dwa bardzo oszczędne silniki turboodrzutowe GE Honda HF120 i został wyposażony w najbardziej zaawansowany system awioniki z dostępnych dla lekkich turboodrzutowych samolotów dyspozycyjnych. Jest to nowej generacji system Garmin® G3000 z trzema panoramicznymi, 14-calowymi monitorami i dwoma mniejszymi dotykowymi ekranami funkcyjnymi. HondaJet jest pierwszym komercyjnym samolotem zbudowanym przez Hondę i jak na tę firmę przystało, oferuje najwyższy poziom osiągów, ekonomii i wartości w relacji do ceny.

HondaJet

HondaJet

najbardzie zaawansowany lekki odrzutowiec na świecie