Honda e:Ny1 i Honda e przejeżdżające obok farmy wiatrowej.

Gama samochodów elektrycznych Hondy

Dzięki elektrycznym samochodom Hondy możesz wkroczyć w przyszłość bez rezygnowania z elementów, które cenisz w motoryzacji. Nasze pojazdy elektryczne łączą przyjazne środowisku, nowatorskie zalety technologii napędu elektrycznego z cechami od dziesięcioleci definiującymi samochody Hondy. Nowoczesna estetyka, zaawansowane rozwiązania techniczne i bezkompromisowa troska o bezpieczeństwo sprawiają, że otrzymujesz wszystko najlepsze pod każdym względem — to Honda, ale jednocześnie współczesny elektryk.

Widok z przodu z boku na Hondę e:Ny1 jadącą w górskiej scenerii.

Dlaczego warto wybrać pojazd elektryczny?

Pojazd elektryczny, znany również pod akronimem „EV”, to pojazd zasilany wyłącznie energią elektryczną. Samochody elektryczne są przyjaźniejsze środowisku naturalnemu niż tradycyjne auta spalinowe i hybrydy, ponieważ w trakcie jazdy nie spalają paliw kopalnych. Mają również niskie koszty eksploatacji, ponieważ zawierają mniej ruchomych części wymagających serwisowania.

Dlaczego warto wybrać elektryczną Hondę?

Widok z przodu na Hondę e:Ny1 jadącą przez miasto.

Większa ekologiczność

Elektryczne Hondy umożliwiają jazdę bez emitowania jakichkolwiek zanieczyszczeń. Nasze pojazdy elektryczne nadają się idealnie do jazdy w terenach zurbanizowanych, szczególnie w Europie, gdzie wiele miast w ostatnich latach wprowadziło strefy czystego transportu.

Widok z przodu na Hondę e:Ny1 jadącą przez miasto.

Napęd elektryczny

Nie rezygnuj z radości z jazdy. Poczuj radość, jaką daje dynamiczne przyspieszanie możliwe dzięki dostępności maksymalnego momentu obrotowego od samego początku, a potem w trakcie jazdy relaksuj się dzięki jedwabiście pracującemu i cichemu układowi napędowemu.

Widok z przodu na Hondę e:Ny1 jadącą przez miasto.

Podróżowanie bez granic

Różne rozwiązania zwiększające zasięg pozwalają zajechać dalej na jednym ładowaniu. Oferujemy wiele opcji ładowania: od dostępu do rozległej sieci publicznych ładowarek aż po możliwość wygodnego ustawienia harmonogramu ładowania w aplikacji My Honda+ na smartfonie.

Widok z przodu na Hondę e:Ny1 jadącą przez miasto.

Inteligentna wygoda

Elektryczne samochody Hondy zapewniają maksymalną wygodę i najlepsze wrażenia użytkowe. Dbają o tak zróżnicowane rozwiązania, jak z jednej strony elektryczny układ napędowy z cieczowym chłodzeniem akumulatora, a z drugiej autorska aplikacja My Honda+ komunikująca się z samochodem przez smartfona.

Postępy w technologiach ładowania i wydłużania zasięgu

Postępy w technologiach ładowania i wydłużania zasięgu sprawiły, że posiadacze elektrycznych samochodów Hondy zyskali większą swobodę działania. Ładowanie w domu czy w trasie, funkcje ładowania zdalnego itd. — obecnie użytkownicy mają do dyspozycji imponujący wachlarz opcji.

 
Ładowanie w domu
Publiczne stacje ładowania
Zdalne ładowanie

Sprzęt do ładowania

Ładowarka ścienna:
Idealna do ładowania w nocy. Dzięki niej rano Honda EV może ruszać w trasę z nowym zapasem energii.
Kompatybilne stacje ładowania:
Elektryczne Hondy można ładować z różnych ładowarek publicznych, uzupełniając w ten sposób prąd w trakcie podróży.
Aplikacja My Honda+:
Umożliwia zdalne monitorowanie i kontrolowanie ładowania elektrycznej Hondy.

Zaawansowane opcje ładowania

Ładowarka Honda:
Opcjonalne rozwiązanie do ładowania w domu. Wyraźnie skraca czas ładowania w porównaniu ze standardowym gniazdkiem sieci elektrycznej.
Szybkie Ładowanie:
Dzięki akumulatorom o dużej pojemności e:Ny1 uzupełni energię od 10 do 80% w około 45 minut*.
Geolokalizacja:
Za pomocą aplikacji My Honda+ można sprawdzić, gdzie znajduje się pojazd.

Łączność

Kable do ładowania:
Dołączane standardowo do każdej elektrycznej Hondy, pozwalają szybko podłączyć samochód do różnych źródeł prądu.
Rodzaj prądu ładowania:
Elektryczne Hondy można ładować prądem jedno- lub trójfazowym, odpowiednio do dostępnej infrastruktury.
Cyfrowy kluczyk:
Smartfon z zainstalowaną aplikacją My Honda+ umożliwia blokowanie/odblokowywanie zamków drzwi Hondy e oraz uruchamianie jej silnika.

Według metodyki badań WLTP Honda e ma zasięg maksymalny 222 km, a Honda e:Ny1 nawet 412 km.
Faktyczny zasięg zależy od cech przejazdu i może się różnić w zależności od stylu jazdy, warunków drogowych/pogodowych i masy przewożonego ładunku.

Świat elektrycznych samochodów Hondy

Poznaj aktualną gamę elektrycznych samochodów Hondy i zobacz, jak innowacyjne technologie naszych układów napędowych pozwalają osiągnąć zasięg z zapasem wystarczający do codziennego użytkowania oraz imponujące osiągi w każdym modelu. Od pełnej bezemisyjności aż po wygodne opcje ładowania — elektryczne samochody Hondy wyznaczają kolejne poziomy dopracowania wrażeń eksploatacyjnych.

Estetyka

Estetyka

Elektryczne samochody Hondy łączą atrakcyjną stylistykę i praktyczność tradycyjnych Hond z estetyką idealnie komponującą się z elektrycznym charakterem napędu.

Estetyka

Zaawansowane technologie

Zaawansowane technologie Hondy są bardzo istotnym elementem naszych pojazdów elektrycznych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje system informacyjno-rozrywkowy Honda CONNECT oraz aplikacja My Honda+ zawierająca funkcje takie jak cyfrowy kluczyk, geolokalizacja, zdalne sterowanie klimatyzacją i zdalne zarządzanie ładowaniem.

Estetyka

Pakiet Honda SENSING

W elektrycznych samochodach Hondy dbamy również o jak najlepsze bezpieczeństwo. Standardowym wyposażeniem jest pakiet supernowoczesnych funkcji zwiększających bezpieczeństwo i wspierających kierowcę o nazwie Honda SENSING. Dzięki niemu kierowca, pasażerowie, inni kierowcy oraz piesi są maksymalnie chronieni.

1Dane dotyczące zużycia energii i emisji spalin na podstawie norm WLTP. Pojazdy elektryczne Hondy z napędem akumulatorowym wymagają ładowana z sieci elektrycznej. Zerowa emisja zanieczyszczeń podczas jazdy. Dane dotyczące zasięgu elektrycznego mogą nie odzwierciedlać rzeczywistych wyników jazdy, które zależą od szeregu czynników, w tym od naładowania akumulatora, zamontowanych akcesoriów (po rejestracji), warunków meteorologicznych, stylu jazdy i obciążenia pojazdu.

2Orientacyjne czasy ładowania podane wyłącznie w celach porównawczych, w optymalnych warunkach, takich jak temperatura około 25°C. Faktyczne czasy ładowania mogą się różnić w zależności od szeregu czynników, takich jak wiek, rodzaj, kondycja, obsługiwane szybkości ładowania oraz temperatura stacji ładowania i akumulatora, początkowy stan naładowania oraz warunki środowiskowe, takie jak temperatura otoczenia w miejscu ładowania. Ładowanie może się wydłużyć w chłodniejszej pogodzie oraz w sytuacjach, gdy temperatura akumulatora spowoduje aktywację różnych zabezpieczeń chroniących przed uszkodzeniem.