Kobieta i dziecko wspólnie bezpiecznie korzystający z drogi

BEZPIECZEŃSTWO DLA KAŻDEGO

Misją firmy Honda jest całkowite wyeliminowanie kolizji i wypadków, tak aby wszyscy użytkownicy dróg mogli bezpiecznie i bez obaw korzystać ze swobody mobilności.

Zdjęcie NASA pokazujące obraz Ziemi z kosmosu

Kiedy porażka nie wchodzi w grę

Na kwestiach bezpieczeństwa zaczęliśmy się skupiać od czasu rozmowy, jaką przeprowadził założyciel firmy, Soichiro Honda, z dyrektorem programu misji Apollo 13 z NASA, który powiedział: „Powrót się udał, bo wszystkie najważniejsze rzeczy były kontrolowane przez ludzi, a nie maszyny”. Słowa te wryły się w pamięć Soichiro Hondy, który później stwierdził: „Bez względu na to, jak zaawansowane staną się maszyny, nadrzędna kontrola musi spoczywać w rękach człowieka”.

Przewiń

Trzy zidentyfikowane przez nas fundamenty bezpieczeństwa

Rodzic bawiący się z dzieckiem

Umiejętności człowieka

Bardzo mocno zaangażowaliśmy się w przekazywanie wiedzy o bezpieczeństwie jak największej liczbie osób. W naszych centrach edukacyjnych ruchu drogowego ludzie w różnym wieku uczą się praktycznie pod okiem wysokiej klasy specjalistów. Instruktorzy wspólnie opracowali specjalny program szkoleniowy, który wskazuje i propaguje bezpieczne zachowania, w tym dla całych rodzin.

 

Rodzic bawiący się z dzieckiem

Ekosystem ruchu drogowego

Już w 1998 roku stworzyliśmy system nawigacji samochodowej wyposażony w funkcje komunikacji, które przekazują informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym na podstawie danych zebranych z innych pojazdów. Obecny ekosystem ruchu drogowego jest bardzo zmienny, a użytkownicy potrzebują nieustannej łączności. Opracowaliśmy więc systemy informacji o warunkach pogodowych i wypadkach, który za pomocą funkcji telematycznych z wyprzedzeniem informuje o nowej sytuacji na drodze, umożliwiając w ten sposób bezpieczniejszą i bardziej komfortową jazdę. 

 

 

Rodzic bawiący się z dzieckiem

Funkcjonowanie pojazdów

W kwestii technologii samochodowych postawiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Mimo to często przekraczamy własne oczekiwania, działając zgodnie z zasadą „jeśli coś nie istnieje, to to stworzymy”. To nowatorskie podejście, służące podnoszeniu bezpieczeństwa w realnych sytuacjach drogowych i mobilizowaniu wszystkich użytkowników, znacznie przybliża nas do realizacji celu całkowitego wyeliminowania wypadków.

Our quest for safety

Commended for our safety

Pasażerowie samochodu marki Honda opierający się o maskę silnika

Czuj się bezpiecznie

Stworzony, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcy i pasażerom, HONDA SENSING to zestaw inteligentnych funkcji bezpieczeństwa, które informują Cię o niebezpieczeństwach.