Świat Hondy

Wzrost na całym świecie

Honda S Dream Dreamliner na wyschniętych pokładach solnych w stanie Utah.
Honda S Dream Dreamliner na wyschniętych pokładach solnych w stanie Utah.
Zbliżenie na pojazd koncepcyjny Hondy.
Zbliżenie na pojazd koncepcyjny Hondy.

Nasze zespoły badawczo-rozwojowe wyróżniają się ciekawością i innowacyjnością — po prostu uwielbiają wyzwania. Analizowanie zagadnień z różnych perspektyw oraz opracowywanie nowych koncepcji często prowadzi do powstania nowych generacji i modeli Honda na całym świecie.

Przewiń

Logo marki Honda.

Ogólnoświatowe ambicje

„Chciałem być numerem 1 na świecie, a nie tylko w Japonii” — Soichiro Honda

150 krajów, jedna Honda

Honda jest obecnie czwartym największym producentem pojazdów na świecie. Nasze samochody sprzedajemy w 150 krajach na całym świecie.
Modele, takie jak Civic, Accord, CR-V i HR-V są najlepiej sprzedającymi się w wielu regionach: model Accord jest bestsellerem w Ameryce od czterech dekad — to naprawdę wyjątkowy rekord.


Nasze krajowe biura sprzedaży dostępne są w czterech głównych regionach. Samochody Hondy są sprzedawane w 30 krajach w Japonii, Azji i Oceanii, 38 krajach obu Ameryk, 46 krajach Europy i 36 krajach Afryki i Bliskiego Wschodu. Każdy z tych oddziałów jest w pełni wspierany przez centralę firmy w Japonii i zapewnia pełną ofertę firmy Honda.

Ogólnoświatowa produkcja

Produkujemy tam, gdzie są nasi klienci.

Założyciel Firmy Soichiro Honda nauczył nas, że w celu odniesienia sukcesu na całym świecie firma musi być zdecentralizowana. Umożliwił on naszym regionalnym przedstawicielstwom podejmowanie samodzielnych decyzji. Wszystkie zakłady produkcyjne firmy Honda na świecie charakteryzują się zaradnością i przedsiębiorczością. To przecież właśnie w nich można podejmować najlepsze decyzje.

Ogólnoświatowa wizja

Już na początku istnienia naszej firmy podjęliśmy wyzwanie produkcji samochodów poza Japonią. Byliśmy pierwszą japońską firmą, która rozpoczęła produkcję samochodów w Ameryce. Było to ogromne przedsięwzięcie zagraniczne, ale determinacja Soichiro Hondy pomogła nam odnieść sukces. Pierwsza fabryka w Marysville wyprodukowała już 11 milionów samochodów Honda i liczba ta wciąż rośnie...

Inżynier Hondy podczas pracy przy silniku.

Bez względu na fabrykę lub zakład produkcyjny, wszystkie modele Hondy są zbudowane z dumą.

Przód Hondy Accord na linii produkcyjnej.

Modele Hondy Accord 10. generacji przeznaczone na rynek Ameryki Północnej są produkowane w naszych ogromnych zakładach w Marysville w stanie Ohio. Fabryka ta rozpoczęła działalność w 1982 roku.

Obecnie pojazdy Honda są produkowane w USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Chinach, Tajlandii, Indiach i Wietnamie. W 2017 roku nasze zakłady wyprodukowały ponad 5,1 miliona pojazdów.

Globalne działy badawczo-rozwojowe

Samochody Honda dla kierowców z całego świata.

Nasze prace badawczo-rozwojowe na wszystkich kontynentach mają na celu zapewnienie sprawnego działania pojazdów Honda na całym świecie. Nasze placówki badawczo-rozwojowe w Japonii prowadzą prace przyszłościowe, a duże projekty są kierowane przez centralę firmy. Jednak w równiej mierze jesteśmy dumni z osiągnięć placówek w innych obiektach na całym świecie.

Twórcy marzeń

Ośrodki badawczo-rozwojowe firmy Honda znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Indiach, Indonezji, Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech. Jesteśmy przekonani, że rozwijanie i opracowywanie samochodów w najważniejszych regionach pozwala nam uzyskać najlepsze możliwe wyniki dla naszych klientów.

Model NSX i pracujący przy nim inżynier Hondy.

Model NSX jest produkowany ręcznie przez specjalnie przeszkolonych techników w USA.

Zbliżenie na silnik Hondy NSX

Każda śruba w tym właśnie zmontowanym silniku NSX została dokręcona ręcznie przy użyciu właściwego docisku.

Nowa idea firmy Honda

Ameryka odkrywa wersję Civic Hatchback.

Mechanik Hondy pracujący przy drzwiach modelu Honda Civic 5D.

We wszystkich naszych obiektach produkcyjnych pojazdy Honda są wytwarzane z ogromną starannością.

Jeżeli rynek amerykański kojarzy Ci się tylko z sedanami, możesz się mylić. USA to jeden z największych rynków sprzedaży 5-drzwiowych modeli Honda Civic. Model ten został po raz pierwszy zaprezentowany za oceanem w 2016 roku i od tej pory stale odnosi sukcesy.

Ogólnoświatowa atrakcyjność

To przykład, w jaki sposób rozwijamy nasze modele w naprawdę ogólnoświatowe pojazdy. Produkujemy samochody na cały świat, a nie na poszczególne regiony. Jest to trudniejsze, ale wysiłek ten się opłaca.

Przód 5-drzwiowej Hondy Civic transportowanej do Ameryki.
Tył 5-drzwiowej Hondy Civic transportowanej do USA.