Honda S Dream Dreamliner na wyschniętych pokładach solnych w stanie Utah.

Wzrost na całym świecie

Ogólnoświatowe ambicje

„Chciałem być numerem 1 na świecie, a nie tylko w Japonii” — Soichiro Honda

Zbliżenie na pojazd koncepcyjny Hondy.

Nasze zespoły badawczo-rozwojowe wyróżniają się ciekawością i innowacyjnością — po prostu uwielbiają wyzwania. Analizowanie zagadnień z różnych perspektyw oraz opracowywanie nowych koncepcji często prowadzi do powstania nowych generacji i modeli Honda na całym świecie.

Ogólnoświatowa produkcja

Produkujemy tam, gdzie są nasi klienci. Założyciel Firmy Soichiro Honda nauczył nas, że w celu odniesienia sukcesu na całym świecie firma musi być zdecentralizowana. Umożliwił on naszym regionalnym przedstawicielstwom podejmowanie samodzielnych decyzji. Wszystkie zakłady produkcyjne firmy Honda na świecie charakteryzują się zaradnością i przedsiębiorczością. To przecież właśnie w nich można podejmować najlepsze decyzje.

Inżynier Hondy podczas pracy przy silniku.

Światowe ambicje

Już na początku istnienia naszej firmy podjęliśmy wyzwanie produkcji samochodów poza Japonią. Byliśmy pierwszą japońską firmą, która rozpoczęła produkcję samochodów w Ameryce. Było to ogromne przedsięwzięcie zagraniczne, ale determinacja Soichiro Hondy pomogła nam odnieść sukces. Pierwsza fabryka w Marysville wyprodukowała już 11 milionów samochodów Honda i liczba ta wciąż rośnie. Obecnie pojazdy Honda są produkowane w USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Chinach, Tajlandii, Indiach i Wietnamie.

Widok z przodu pod kątem na Hondę Accord na linii produkcyjnej.

Modele Hondy Accord 10. generacji przeznaczone na rynek Ameryki Północnej są produkowane w naszych ogromnych zakładach w Marysville w stanie Ohio. Fabryka ta rozpoczęła działalność w 1982 roku.

Globalne działy badawczo-rozwojowe

Samochody Honda dla kierowców z całego świata. Nasze prace badawczo-rozwojowe na wszystkich kontynentach mają na celu zapewnienie sprawnego działania pojazdów Honda na całym świecie. Nasze placówki badawczo-rozwojowe w Japonii prowadzą prace przyszłościowe, a duże projekty są kierowane przez centralę firmy. Jednak w równiej mierze jesteśmy dumni z osiągnięć placówek w innych obiektach na całym świecie.

Model NSX i pracujący przy nim inżynier Hondy.

Model NSX jest produkowany ręcznie przez specjalnie przeszkolonych techników w USA.

Twórcy marzeń

Ośrodki badawczo-rozwojowe firmy Honda znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Indiach, Indonezji, Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech. Jesteśmy przekonani, że rozwijanie i opracowywanie samochodów w najważniejszych regionach pozwala nam uzyskać najlepsze możliwe wyniki dla naszych klientów.

Zbliżenie na silnik Hondy NSX.

Każda śruba w silniku NSX została dokręcona ręcznie przy użyciu właściwego docisku.

Ogólnoświatowa atrakcyjność

USA to jeden z największych rynków sprzedaży Hondy Civic. Model ten został po raz pierwszy zaprezentowany za oceanem w 2016 roku i od tej pory stale odnosi sukcesy. To przykład, w jaki sposób rozwijamy nasze modele w naprawdę ogólnoświatowe pojazdy. Produkujemy samochody na cały świat, a nie na poszczególne regiony. Jest to trudniejsze, ale wysiłek ten się opłaca.

Tył 5-drzwiowej Hondy Civic transportowanej do USA.

Co dalej

Poznaj naszą wizję przyszłości Hondy

Przeczytaj