Close

Świat Hondy

Narodziny marzenia

„Bez marzeń nie można nic osiągnąć”

Soichiro Honda miał niesłychaną motywację, aby odnieść sukces. Nieustannie starał się doskonalić, iść do przodu, tworzyć i testować nowe pomysły. Jego marzenia o poprawie życia ludzi stały za wszystkim, co udało mu się stworzyć.

Chwile, które przechodzą do historii

Człowiek marzeń i ambicji nigdy nie zamierzał pozostawać w Japonii — Soichiro wybrał Europę, otwierając w 1963 roku fabrykę w Belgii. Był to pierwszy z wielu kroków, jakie wykonał na drodze do zaoferowania swoich pomysłów i produktów ludziom na całym świecie.

W roku 1964 wystartowaliśmy w Grand Prix Niemiec w naszym własnym bolidzie F1. Od tego historycznego momentu rozpoczęliśmy niesamowitą relację, rozwijając wiele nowych pomysłów z legendarnymi kierowcami, takimi jak Surtees, Brabham, a później — w czasach złotej ery — Prost, Senna, Piquet i Mansell.

Marzenia, a nie terminy

Początkowo model S2000 nie był tym, czego oczekiwał nasz główny inżynier, Shigeru Uehara. Oddając kluczyki, powiedział: „Czy to wszystko, na co was stać?”. Z początku nie był zadowolony... Wszystko zmieniło się rok później.

Przewiń

Uwierz w marzenia

Wszyscy możemy sobie wyobrazić wielkie rzeczy, ale to, co się liczy, to wprowadzenie ich w życie.