e:Technologia — BARDZIEJ EKOLOGICZNA PRZYSZŁOŚĆ

Dla Hondy najważniejszym priorytetem jest bez wątpienia kształtowanie bardziej ekologicznej przyszłości. Postanowiliśmy nawet przyspieszyć elektryfikację całej podstawowej gamy pojazdów w Europie z 2025 na 2022 rok.

Decyzja o zrewidowaniu celu „wizji elektryfikacji” wynika z zaufania, jakim darzymy naszą innowacyjną linię produktów elektrycznych, którą zebraliśmy pod wspólną nazwą e:Technologia. 

Widok z przodu na Hondę e

Honda e

Nie ma nic lepszego na początek niż nasz w pełni elektryczny, wielokrotnie nagradzany hatchback. Honda e jest wypadkową wielu lat badań, produkcji i innowacji, reprezentując naszą wizję przyszłości miejskiej motoryzacji. Na zewnątrz nowy elektryczny samochód Hondy otrzymał supernowoczesne wzornictwo, z płynnymi liniami, schowanymi klamkami drzwi i futurystycznymi kamerami zastępującymi lusterka wsteczne. W środku minimalistyczna, schludna kabina zapewnia kierowcy i pasażerom mnóstwo miejsca i wygodę korzystania z licznych futurystycznych rozwiązań, z których największą uwagę bez wątpienia przyciąga moduł informacyjno-rozrywkowy z dwoma wielkimi dotykowymi ekranami LCD na środku. Honda e jest napędzana silnikiem elektrycznym o mocy 154 KM, który gwałtownie przyspiesza samochód w 8,3 sekundy od 0 do 100 km/h. Auto jest jednym z najpopularniejszych medialnie samochodów elektrycznych na świecie i już zdobyło wiele ważnych nagród.

Logo układu napędowego e:hev

e:HEV

Gama pojazdów hybrydowych e:HEV to krok w kierunku naszej wizji elektryfikacji. Zaawansowany system, który już zdobył ogromne uznanie w Europie, wytwarza energię elektryczną wspierającą silnik elektryczny, podczas gdy w tradycyjnych hybrydach silnik elektryczny wspomaga silnik spalinowy. Efektem jest dynamiczne przyspieszanie i płynność jazdy samochodu elektrycznego połączona z wysokimi osiągami, z jakich słynie Honda. Napęd e:HEV występuje w wielu modelach hybrydowych, takich jak Honda Jazz, CR-V, a wkrótce również całkowicie nowy HR-V.

Skuter PCX

PCX e:HEV

Zastosowanie układu napędowego e:HEV nie ograniczy się do samochodów — trafia on coraz powszechniej do naszych ekologicznych skuterów. Pierwszym jest PCX, a po wejściu na rynek w Tajlandii z miejsca zyskał dużą popularność. Silnik jest wspomagany akumulatorem o dużej mocy, który daje odczucie wysokiego momentu obrotowego.

Pokazany model jest niedostępny w Europie.

Skuter BENLY e

Skuter koncepcyjny BENLY e

Upowszechnienie ekologicznego masowego transportu to jedno z kluczowych działań, jakie mogą się przyczynić do poprawy jakości życia w dużych skupiskach ludzkich, dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani naszym nowym elektrycznym skuterem: BENLY e. Napędzany dwoma mobilnymi modułami zasilającymi Hondy, BENLY e jest supercichy, niezwykle płynnie rozwija moc oraz w ogóle nie emituje CO2. Przygotowaliśmy cztery różne modele: e:I, e:II, e:I Pro i e:II Pro. Każdy z nich ma dużą, płaską tylną część, a wersje Pro dodatkowo koszyk z przodu, dzięki czemu nadają się idealnie do miejskiego transportu i rozwożenia przesyłek.

Przedstawiony model jest produktem koncepcyjnym.

Skuter GYRO e

Skuter koncepcyjny GYRO e

BENLY E to tylko jeden z kilku naszych nowych niezwykłych pomysłów na elektryczny skuter. GYRO e to trzykołowy, niezwykle wytrzymały i solidny skuter elektryczny. Przewidziano go jako pojazd wielofunkcyjny do dużych zamkniętych pomieszczeń, ponieważ do zeroemisyjnego napędu dokłada mały promień skrętu i wysoką stabilność podczas jazdy. Dzieli wiele wspólnych cech z BENLY e, na czele z nowoczesną i minimalistyczną stylistyką oraz napędzaniem przez dwa mobilne moduły zasilające Hondy.

Przedstawiony model jest produktem koncepcyjnym.

Kobieta ładująca samochód

e:PROGRESS

Nasza niecierpliwie wyczekiwana usługa zarządzania energią e:PROGRESS ruszy nareszcie w tym roku. Złożą się na nią inteligentna ładowarka, inteligentne taryfy oraz inteligentny system sterowania ładowaniem. Posiadacze samochodów elektrycznych będą mogli je ładować w okresach, gdy prąd jest najtańszy, wykorzystując najbardziej przystępne i najczystsze dostępne źródło energii — słonecznej, wiatrowej lub wodnej. Usługa e:PROGRESS przynosi korzyści nie tylko klientom, ale również sieci energetycznej, pomagając aktywnie nią zarządzać pod kątem stabilizowania popytu i optymalizacji wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Równolegle z nową usługą wprowadzamy ładowarkę Honda — domowe urządzenie, które naładuje akumulatory Hondy e znacznie szybciej, niż można to zrobić z domowego gniazdka.