Marc Marquez mistrzem MotoGP w sezonie 2019!

Hiszpan w fantastycznym stylu zapewnił sobie już ósmy tytuł w karierze, a szósty w Motocyklowych Mistrzostwach Świata - MotoGP!

8_tytul

 

 
 
8_tytul
8_tytul

8 tytułów Marqueza!

Szósty tytuł w MotoGP i ósmy w zaledwie dwunastym sezonie startów w mistrzostwach świata Grand Prix, Marquez wywalczył za sterami Hondy RC213V na aż cztery wyścigi przed końcem tegorocznych zmagań. Zawodnik Repsol Hondy w piętnastu dotychczasowych rundach aż czternaście razy stawał na podium, w tym dziewięciokrotnie na jego najwyższym stopniu.

Jednocześnie Hiszpan wyprzedził w niedzielę pięciokrotnego mistrza królewskiej klasy, Australijczyka Micka Doohana, jako najbardziej utytułowany zawodnik startujący w barwach Hondy. W wieku 26 lat został również najmłodszym sześciokrotnym mistrzem MotoGP i najmłodszym ośmiokrotnym mistrzem w historii tego sportu. Niedzielna wygrana Marqueza w Tajlandii była też dla Hondy rekordowym, 150. zwycięstwem w MotoGP.

 

 
8_tytul

Mistrzostwo Klasy Królewskiej po raz 6.

„Jestem bardzo szczęśliwy! - powiedział Marc Marquez. - Dzisiaj skupiałem się na tym, aby wygrać wyścig i nigdy się nie poddałem, choć na półmetku wydawało się, że Fabio ucieknie. To piękny sposób na przypieczętowanie tytułu, ale nie myślałem o tym na ostatnim kółku. Ten rok nie był dla mnie łatwy z powodu zimowej kontuzji barku, ale razem z całym zespołem Repsol Honda pracowaliśmy bardzo ciężko. Teraz czas to uczcić!” 

„Marc Marquez znów zrobił coś niesamowitego, sięgając po swój szósty tytuł MotoGP w 60. rocznicę debiutu Hondy w wyścigach Grand Prix – dodał prezes HRC, Yoshishige Nomura. - Chylę przed nim czoła. Jego jazda elektryzuje fanów, podobnie jak jego poświęcenie, trening i dojrzałość. Dziękuję także całemu zespołowi, sponsorom, którzy wspierają nasze zaangażowanie w wyścigi oraz fanom MotoGP na całym świecie.”