Close

Witaj w świecie DCT

Poznaj prawdziwą wolność

Przewiń

Poznaj przyszłość ze skrzynią biegów DCT

Poczuj wiatr we włosach i emocje związane z kontrolą, którą zapewnia skrzynia DCT podczas każdej przygody.

Honda wierzy, że każdy powinien doświadczyć uczucia bycia sam na sam z niekończąca się drogą. Nasze innowacje dają radość, ponieważ uważamy, że każda podróż powinna być inna. Skrzynia DCT zapewnia kierowcy wolność, która zachęca do rozpoczęcia nowych przygód, zdobycia nowych doświadczeń i wspomnień.

Honda Africa Twin jadąca przez pustynię

Jedyna w swoim rodzaju technologia dwusprzęgłowej skrzyni biegów firmy Honda

Technologia DTC to zautomatyzowane sprzęgło i system zmiany przełożenia, który nie zaburza poczucia ciągłego przyspieszenia znanego ze skrzyni manualnej i zapewnia prostą obsługę jak w skrzyni automatycznej. Skrzynia DCT pozwala kierowcy skupić się na przyspieszaniu, zakrętach i hamowaniu zamiast na zmianie biegów. Zwiększa to pewność prowadzenia i kontrolę. Technologia DCT wznosi radość z jazdy i kontrolę nad maszyną na nowy poziom.

VFR1200x w trakcie pokonywania zakrętu

Korzyści

Wolność: zmieniaj biegi płynnie i niezauważalnie, nie przejmując się dźwignią sprzęgła ani pedałem zmiany biegów. Poranne godziny szczytu, ważne spotkanie lub motocyklowe wycieczki ze znajomymi nigdy nie były prostsze. Po prostu uruchom silnik i dodaj gazu. Odpręż się i ciesz się jazdą.

Emocje: siła napędowa skrzyni DCT zapewnia sportowe odczucia z jazdy, które przewyższają oczekiwania. Kręte drogi i szybkie autostrady nie stanowią wyzwania. Przyspieszaj błyskawicznie w każdej sytuacji. Oddaj się przygodzie i chłoń emocje, które jej towarzyszą.

Zbliżenie na kierownicę
Zbliżenie na widok kierowcy z drogą w tle

Kontrola: wybieraj pomiędzy trybem automatycznym i manualnym, aby dostosować się do każdego środowiska jazdy. Eliminuj wstrząsy przy zmianie biegów jak profesjonalista. Niezauważalna zmiana biegów to druga natura motocykla. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad jazdą za każdym razem.

Niech rozpocznie się przygoda

Twoje postrzeganie jazdy zmieni się dzięki skrzyni DCT. Daje ona możliwość podziwiania krajobrazu i cieszenia się z wiatru owiewającego skórę.

Zauważysz także, że komunikacja z pasażerem i innymi uczestnikami ruchu jest łatwiejsza.

Zawsze będziesz mieć pewność, że w każdej chwili możesz pojechać w każde miejsce i doświadczyć doznań gwarantowanych przez technologię DCT.

Widok kierowcy na motocyklu Africa Twin jadącego przez pustynię
Widok kierowcy w zatłoczonym mieście dojeżdżającego do pracy