Obsługa serwisowa

Prawidłowa obsługa serwisowa Twojej Hondy sprawi, że będziesz mógł korzystać z niej przez lata bez najmniejszych problemów. Jest to niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa i maksymalnych osiągów. Przeglądy okresowe powinny być dokonywane zgodnie z zaleceniami i przez odpowiednio przeszkolonych mechaników.

Spraw, aby zawsze jeździła jak marzenie

Poznaj swój motocykl

Prawidłowa obsługa Twojej Hondy zapewni Ci wiele lat bezproblemowego użytkowania.

Jest ona także kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa i maksymalnych osiągów. Przeglądy okresowe powinny być dokonywane zgodnie z zaleceniami i przez odpowiednio przeszkolonych mechaników.

Pewne podstawowe czynności możesz jednak wykonać sam, jeśli dysponujesz odpowiednimi narzędziami.

Te porady pozwolą Ci lepiej zrozumieć Twój motocykl i sposób w jaki pracuje. W ten sposób będziesz też mógł wykryć wszystkie ewentualne nieprawidłowości. Dla przykładu; nieprawidłowe ciśnienie opon będzie miało wpływ na prowadzenie.

Zanim wyjedziesz swoim motocyklem na drogę, poświęć chwilę, aby regularnie sprawdzać tych kilka ważnych rzeczy.

Choć to szczegóły, mogą mieć duże znaczenie.

Sprawdzenie rolgazu

Upewnij się, że rolgaz płynnie otwiera się i zamyka, pod każdym kątem skrętu kierownicy.

Sprzęgło, hamulce i płyn hamulcowy

Zawsze sprawdzaj luz na dźwigni sprzęgła. W przypadku hydraulicznego sprzęgła sprawdzaj poziom płynu podobnie jak przy hamulcu. Upewnij się, czy klocki hamulcowe nie są zużyte i pamiętaj o sprawdzeniu płynu hamulcowego. Brak płynu oznacza brak hamulców!

Opony

Podczas zimy pojawiają się pęknięcia - nawet jeśli nie używasz swojego motocykla. Upewnij się, czy w oponach nie ma gwoździ lub czy nie pojawiły się wybrzuszenia. Zawsze sprawdzaj także prawidłowe ciśnienia.

Widelec

Olej wyciekający z zawieszenia sprawi, że nie będzie ono pracować prawidłowo. Sprawdź czy nie ma wycieków.

Olej

Regularna wymiana oleju czyni cuda jeśli chodzi o Twój motocykl i jego długą, bezproblemową pracę. Olej to krew silnika Twojego motocykla.

Płyn chłodzący

Odpowiedni poziom płynu chłodzącego jest równie ważny latem, jak zimą, więc regularnie go uzupełniaj.

‎Łańcuch i zębatki.

Regularnie sprawdzaj, czy napięcie łańcucha jest zgodne z tym podanym w instrukcji oraz czy zębaki nie są zużyte.

Światła i klakson

Zawsze sprawdzaj działanie klaksonu i świateł, w tym także stopu i kierunkowskazów. Upewnij się, czy światło przedniej lampy jest odpowiednio ustawione. Bardzo łatwo jest oślepić jadących z naprzeciwka kierowców, co może być bardzo niebezpieczne zarówno dla nich, jak i dla Ciebie.

Na koniec pamiętaj, aby regularnie serwisować motocykl u swojego dealera, co da Ci dużą oszczędność w długiej perspektywie.