Close

CBR500R

DZIŚ ZDECYDUJ, JAKIM
CHCESZ BYĆ MOTOCYKLISTĄ

Zdecyduj, jakim chcesz być motocyklistą. Model CBR500R o nowym, agresywnym wyglądzie i dużym przyspieszeniu przy niskich obrotach pozwala cieszyć się jazdą bez żadnych ograniczeń. I mogą z niego korzystać nawet osoby posiadające prawo jazdy kategorii A2.

DŹWIĘK WOLNOŚCI

Zwiększ obroty swobodnie pracującego, dwucylindrowego silnika. Posłuchaj wyjątkowego i pociągająco przejmującego dźwięku silnika. Weź głęboki oddech. I w pełni ciesz się jazdą. (najlepiej słyszalny ze słuchawkami)

Szczegóły mają znaczenie

Przyjrzyj się wyjątkowym elementom, które sprawiają, że motocykl CBR500R ma status legendy.

SPORTOWA RYWALIZACJA

Inspirowany modelem Fireblade.

Motocykl CBR500R przeprojektowano, inspirując się sportowym wyglądem modelu CBR1000RR Fireblade. W jego ostrzejsze, bardziej agresywne kształty wkomponowano również unikalne skrzydełka aerodynamiczne. Spojrzenie na kierownicę sprawia, że czujemy się jak na prawdziwie sportowej maszynie, a to za sprawą uchwytów kierownicy mocowanych pod górną półką oraz panelu wskaźników LCD wyświetlającego białe cyfry na ciemnym tle. Zbiornik paliwa ma innowacyjną konstrukcję, która przyczynia się do zwiększenia jego pojemności (dając możliwość wyruszenia w dłuższe trasy) i odpowiada za smuklejszą budowę motocykla.

CZAS NA ZMIANY

Moc dwóch cylindrów.

Model CBR500R wyposażono w potężny, dwucylindrowy silnik o niespotykanej mocy. Nie musisz już wybierać pomiędzy motocyklem, na którym osiągniesz zawrotne tempo przyspieszenia od zera, a takim, na którym będzie można wyruszyć w emocjonujący pościg dzięki sześciobiegowej skrzyni płynnie działającej przy dużych obrotach. Model CBR500R potrafi obie te rzeczy. Na tym właśnie polega wolność.

Podobnie jak w przypadku innych większych modeli z rodziny CBR posiada też sprzęgło antyhoppingowe z funkcją asysty, które upraszcza zmianę biegów na wyższe i zapobiega blokowaniu tylnego koła podczas nagłej redukcji biegu. Aby uzyskać bardziej sportowy charakter jazdy, zwiększyliśmy moment obrotowy o 3–4% w dolnym i średnim zakresie obrotów pomiędzy 3000 i 7000 obr./min.

CBR500R, zdjęcie motocyklisty na torze wyścigowym
CBR500R, zdjęcie rury wydechowej oraz koła tylnego
CBR500R, zdjęcie motocyklisty na górskiej drodze
CBR500R, zdjęcie silnika

W PEŁNI WYPOSAŻONY

I gotowy do jazdy.

Motocykl CBR500R jest wyposażony w nowy panel wskaźników LCD wyświetlający białe cyfry na ciemnym tle wraz ze wskaźnikiem wybranego biegu. Podczas jazdy w trudnych warunkach uchwyty kierownicy mocowane pod górną półką umożliwiają uzyskanie optymalnego poziomu kontroli. Teleskopowy widelec o średnicy 41 mm ma regulację wstępnego napięcia sprężyny, podobnie jak tylny amortyzator z systemem Pro-Link. Pełne oświetlenie LED – obejmujące wskaźniki – stanowi wykończenie najwyższej jakości. Gotowy. Do startu. START.

CBR500R, zdjęcie kierownicy