Uczestnik wyprawy HAR w Maroku jadący w tumanach piaszczystego pyłu.

Honda Adventure Roads

Honda Adventure Roads 2025: Z Rzymu do Stambułu - transkontynentalna przygoda. 

Pod spodem możesz zgłosić swoją chęć udziału w wyprawie Honda Adventure Roads edycja 2025, która tym razem prowadzi z Rzymu do historycznego Stambułu. Przeżyj prawdziwą przygodę z Africa Twin na dwóch kontynentach w tym zupełnie nowym doświadczeniu jazdy na zamówienie.

Honda Adventure Roads 2025 event video still

Honda Adventure Roads

Gotowy na przygodę

Zaczynamy w Rzymie, a kończymy w tureckim Stambule. W edycji 2025 rajdu Honda Adventure Roads uczestnicy przejadą przez osiem krajów na dwóch kontynentach.  W trakcie przygody zaplanowano wiele różnych terenów, od krętych dróg wcinających się w góry, po różnorodne szlaki terenowe i lasy. Honda Adventure Roads 2025 zapewni wymagające, ale satysfakcjonujące doświadczenie dla wszystkich motocyklistów.  Każdy z 30 uczestników otrzyma do dyspozycji najnowszą wersję motocykla Honda Africa Twin. 

Honda Adventure Roads

Czy jesteś gotowy?

Trasa prowadzi najpierw przez Apeniny, prowadząc do przystani promowej zabierającej kierowców do Chorwacji. Bardzo szybko boczne drogi przechodzą w terenowe szlaki, a im bardziej na południe, tym mocniej bałkański teren zaczyna się wznosić. Przejeżdżając przez Bośnię, Czarnogórę i Albanię, uczestnicy docierają do pięknego Jeziora Ochrydzkiego. To graniczny zbiornik wodny, sygnalizujący wjeżdżanie do Macedonii Północnej i zbliżanie się do greckich Salonik. Wreszcie po przekroczeniu granicy z Turcją wyprawa kończy się w Stambule.

Grupa motocyklistów na Islandii.

Filozofia

Wyprawa Honda Adventure Roads to znacznie więcej niż tylko jazda pełna adrenaliny. Jej istotą jest prawdziwa przygoda. Taka, w której kierowcy pokonują własne granice, fizyczne i psychiczne. Organizowane przez nas imprezy poddają próbie możliwości ludzi i maszyn, zabierając ich w miejsca, które wcześniej wydawały się nieosiągalne. Jednak chodzi w nich o wiele więcej. Od oglądania wielorybów na Islandii, aż po noce w spędzane w namiotach Lavvu pod gwiazdami na Przylądku Północnym — pokazujemy uczestnikom nowe horyzonty, kultury i narody. W wyprawach Honda Adventure Roads nie chodzi jedynie o dotarcie do mety, ale o bogactwo przeżyć i wrażeń, które czeka po drodze. 

Kierowcy na drogach.

Przygoda

Jeździsz, aby odkrywać i podejmować wyzwania. Jeździsz, by być wolnym. Mamy miejsce dla osób takich jak Ty. Odkryj społeczność Honda Adventure Roads — ucieleśnienie ducha przygody i potęgi pracy zespołowej. Dzięki organizowanym przez nas wydarzeniom — w krajach takich jak Norwegia, Islandia czy Republika Południowej Afryki — kierowcy wspólnie starają się przejechać najbardziej niesprzyjające tereny: od zapierających dech w piersiach szczytów po bezwzględne, surowo piękne pustynie, tworząc po drodze trwałe więzi oraz budując tętniącą życiem, zwartą społeczność. Zobaczysz, że rdzeniem funkcjonowania społeczności są wspólne doświadczenia. I być może znajdziesz tam inspirację, aby zaznaczyć własną obecność na świecie i trwale się zapisać w historii wypraw Honda Adventure Roads.

Eksperci wyjaśniający różne rzeczy grupie kierowców.

Eksperci

Gdy dołączysz do inicjatywy Honda Adventure Roads na największą wyprawę swojego życia, znajdziesz się w gronie wyjątkowych ludzi. Przez lata w poprzednich edycjach wydarzenia gościliśmy plejadę gwiazd zespołu HRC Dakar, w tym Ricky'ego Brabeca, Adriena Van Beverena i Nacho Cornejo, a także legendę serii MX, Dave'a Thorpe'a. Przekazywali oni uczestnikom bezcenną wiedzę, ale także służyli wielką inspiracją. W nadchodzącej imprezie dołączy do nas hiszpański zawodnik enduro Kirian Mirabet, słynący z niesamowitych umiejętności panowania nad motocyklem. Będzie on zawsze pod ręką dla wszystkich uczestników szukających porady, wskazówek i ukierunkowania na całej trasie wyprawy.