O nas

Honda O nas

Potęga marzeń

24 września 1948 roku spełniło się jedno z marzeń wielkiego pasjonata motoryzacji, Soichiro Hondy. Wtedy właśnie rozpoczęła się oficjalna działalność firmy Honda Motor Company, Ltd. W pamięci pracowników dzień ten zapisał się jako wypełniony pracą, której celem - zgodnie z założeniami Soichiro Hondy - było poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, aby stworzyć produkty przynoszące ludziom wymierne korzyści.

W ciągu kolejnych 60 lat japońska firma stała się światowym koncernem, a marka Honda - synonimem najwyższej jakości i niezawodności. Motto firmy, „The power of dreams", symbolizuje wiarę w to, że dzięki potędze marzeń można sprostać wielu wyzwaniom i zrealizować każdy pomysł.

Honda O nas

20 lat Hondy w Polsce

Na początku 1993 roku rozpoczęła działalność Honda Poland Sp. z o.o., generalny importer samochodów marki Honda na Polskę. Kilkunastoosobowy początkowo zespół pracowników stopniowo rozrastał się, a samochody z logo Honda szybko zdobywały coraz większą sympatię Polaków, zyskując sobie opinię wysokiej klasy, niezawodnych pojazdów. Obecnie firma zatrudnia ponad sześćdziesięciu pracowników, a od 2005 roku pełni również funkcję generalnego dystrybutora motocykli marki Honda na polskim rynku. Lokalne przedstawicielstwo Hondy współpracuje z siecią 49 samochodowych i 20 motocyklowych stacji dealerskich, których zadaniem jest dostarczenie klientom wysokiej jakości produktów oraz zapewnienie jak najlepszej obsługi posprzedażnej. Od 1 lutego 2013 roku oficjalna nazwa firmy to: Honda Motor Europe Limited (Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) Oddział w Polsce.

Honda O nas

Rozpoznawalność na świecie..

Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych produktów Hondy na świecie są motocykle. Pierwszy jednoślad marki debiutował w Japonii w sierpniu 1949 roku. Powstał jako rezultat marzeń twórców firmy o produkcji motocykli - dlatego nazwano go „Dream". Dzisiaj Honda jest jednym z największych na świecie producentów motocykli, które słyną z niezawodności i zaawansowanych rozwiązań technicznych. Model Gold Wing to pierwszy motocykl, w którym zastosowano rewolucyjny system poduszek powietrznych. Ofertę jednośladów firmy znakomicie uzupełniają quady, wykorzystywane jako sprzęt sportowy, rekreacyjny i roboczy.

Honda O nas

...i w Polsce

W Polsce Honda zyskała popularność przede wszystkim dzięki samochodom cenionym za ich wysoką jakość i niezawodność. Od wielu lat koncern pracuje też nad zmniejszeniem szkodliwego wpływu, jaki samochody wywierają na środowisko naturalne. Nieustannie unowocześniane rozwiązania techniczne mają na celu zmniejszenie poziomu zużycia paliwa, a co za tym idzie - redukcję emisji szkodliwych związków do atmosfery.

Technologia przyszłości

Napędy wodorowe i ogniwa paliwowe to według Hondy klucz do stworzenia środków transportu, które zbudują czystą przyszłość. Latem 2008 roku w USA, do sprzedaży na zasadach leasingu wszedł model FCX Clarity, który dzięki rewolucyjnemu systemowi Honda V Flow fuel cell stack nie emituje szkodliwych spalin do atmosfery, a jedynie wytwarza parę wodną.

Honda O Nas

...a tymczasem

Z początkiem marca 2013 roku wchodzi do sprzedaży pierwsza jednostka napędowa z opracowanej przez Hondę serii „Earth Dreams Technology". Charakteryzujący się bardzo dobrymi osiągami i niskim zużyciem paliwa niewielki diesel - 1.6 i-DTEC - został zaprojektowany specjalnie na potrzeby europejskich klientów szukających „czystych" jednostek wysokoprężnych. Początkowo silnik ten trafi pod maskę modelu Civic, a następnie pojawi się również w przednionapędowej wersji Hondy CR-V.

Honda O nas

Nie tylko motoryzacja

Produkty marki Honda to jednak nie tylko motocykle i samochody...


Już od przeszło dwóch dekad inżynierowie firmy pracują nad robotem humanoidalnym. Obecna jego wersja - ASIMO (ang. Advanced Step in Innovative Mobility) - uznawana jest często za najbardziej zaawansowanego pod względem technicznym, dwunożnego humanoida.

Najnowsze rozwiązania pozwalają ASIMO m.in. poruszać się płynnie w czasie rzeczywistym, biegać z prędkością 6km/h, rozpoznawać ludzi, przedmioty i gesty, obliczać odległość, kalkulować kierunek poruszania się pewnej liczby obiektów oraz wybrać optymalną drogę do celu. Zgodnie z wizją Hondy, w przyszłości roboty będą zdolne do współdziałania z ludźmi - niesienia im pomocy, a tym samym ułatwiania i uprzyjemniania im życia.

Działalności Hondy skrzydeł dodał lekki odrzutowiec HondaJet, który właśnie wprowadzany jest do masowej produkcji. Samolot ten oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają na osiągnięcie wyższej prędkości przelotowej, uzyskanie niższego spalania czy też wygospodarowanie większej przestrzeni w kabinie pasażerskiej i w luku bagażowym w stosunku do konwencjonalnych samolotów tej klasy.

Honda to także producent maszyn i urządzeń, takich jak motopompy, odśnieżarki i urządzenia ogrodnicze. Połączenie ponadczasowych rozwiązań stanowi o wyjątkowości oferty firmy, czego przykładem jest zastosowanie technologii hybrydowej Hondy w profesjonalnych urządzeniach do usuwania śniegu.

Szeroki zakres działalności Hondy oznacza intensywny rozwój w wielu dziedzinach, w których najwyższymi wartościami są inicjatywa, jakość oraz najnowocześniejsza technika. Korzystanie z osiągnięć w różnych zakresach działalności jest - obok pasji i wiary w potęgę marzeń - siłą napędową postępu firmy i pozwala z optymizmem spoglądać w jej przyszłość.