Zdjęcie koncepcyjne Hondy Hornet w widoku z boku.

Odrodzenie legendy

Honda Hornet pojawiła się w Europie w 1998 roku i dzięki doskonałym osiągom, uniwersalności oraz przyjemności prowadzenia błyskawicznie podbiła rynek sportowych nakedów. Była niekwestionowanym pionierem w swojej klasie, a popularność zawdzięczała m.in. rozwojowi Internetu, gdzie entuzjaści Horneta o sportowych zapędach tworzyli lojalne społeczności znane jako Rój. Teraz Szerszeń powraca...

Wszechstronny pionier

Hondę Hornet opisywano jako idealną, wszechstronną maszynę typu naked dla wszystkich — mężczyzn i kobiet, nowicjuszy i profesjonalistów. Nic dziwnego, że każda dostawa w mig się wyprzedawała. Można ją było bardzo szybko opanować mimo braku jakichkolwiek wcześniejszych doświadczeń w jeździe na motocyklu. Jednocześnie był to pojazd niemal wyczynowy, czego potwierdzeniem jest uruchomienie w 1999 roku osobnej serii wyścigowej o nazwie Honda Hornet Cup.

Widok z przodu z boku na Hondę Hornet zaparkowaną na torze wyścigowym.
Widok z profilu przedstawiający Hondę Hornet z 1998 roku.
Widok z profilu przedstawiający Hondę Hornet z 1998 roku.
Widok z profilu przedstawiający Hondę Hornet z 1998 roku.
Widok z profilu przedstawiający Hondę Hornet z 1998 roku.

Honda zapoczątkowała zupełnie nowy trend w branży motocykli, prezentując Horneta o stylistyce naked streetfighter. Motocykl oferował doskonałe właściwości jezdne i dynamiczny, rzędowy silnik 4-cylindrowy, który zapewnia ekscytujące przyspieszenie - wszystko w niezwykle kuszącej cenie.

Na rynku pojawiła się nowa wersja Hondy Hornet, zaprojektowana w oparciu o sugestie motocyklistów. Model ma wiele wspólnego ze swoim pierwowzorem, ale nowy Hornet ma bardziej agresywną, sportową stylistykę, sztywniejsze zawieszenie, większy zbiornik paliwa i silnik, który charakteryzuje się niższym poziomem emisji spalin.

Nowy, zaawansowany Hornet został całkowicie przeprojektowany przez włoski zespół Hondy. Charakteryzuje się wyrazistą stylistyką naked i dysponuje nowoczesnym silnikiem, zachowując swój sportowy, ale przyjazny użytkownikowi charakter.

Kolejna modernizacja to nowy reflektor i wyświetlacze LCD. Pomimo zmian Hornet zawsze pozostawał wierny pierwotnym założeniom, na których powstał: dostępności i innowacyjności przyprawionej sportowym zacięciem i frajdą z jazdy.

Zbliżenie na tył Hondy CB900 Hornet.

Oryginalny, bezkompromisowy wygląd

Dynamiczne parametry i agresywna, ostra stylistyka zostały wiernie przeniesione z deski kreślarskiej do wersji produkcyjnej, tworząc idealny mariaż nowoczesnych technologii i wzornictwa.

Widok z boku na dwie Hondy Hornet stojące naprzeciwko siebie.

Dźwięk i furia

Nazwa Hornet pasuje do wysokoobrotowego silnika, który niepowstrzymanie oddziałuje na zmysły.

Widok z góry na szkice projektowe Hondy Hornet.

Jaka przyszłość rysuje się przed Szerszeniem?

Nowa Honda Hornet skrywa się jeszcze pod maskowaniem, ale na pewno odda hołd wyjątkowym cechom, które zjednały jej rzesze fanów w latach od 1998 do 2013. Hornet zawsze wyznaczał trendy — począwszy od intuicyjnego prowadzenia, przez wspaniałe oddawanie mocy, aż po styl ulicznego wojownika. Na tle konkurencji wyróżnia się świetnym zachowaniem zarówno podczas jazdy po mieście, jak i na krętych, wiejskich drogach.

Zbiór zdjęć Hondy Hornet 600.
Widok z boku na makietę Hondy Hornet.

Bądź w gronie pierwszych poinformowanych osób

Kultowa Honda Hornet jest gotowa do powrotu na rynek i przywitania zupełnie nowego pokolenia motocyklistów o sportowych zapędach.