Serce modelu koncepcyjnego Hornet

Zamknij

Honda z przyjemnością potwierdza, że nowy koncepcyjny streetfighter wagi średniej uzyskuje osiągi godne efektownego, agresywnego wyglądu. Hornet Concept jest napędzany całkowicie nowym, rzędowym dwucylindrowym 8-zaworowym silnikiem Unicam o pojemności 755 cm3. Wytwarzając moc 91,8 KM (67,5 kW) przy 9500 obr./min. i moment 75 Nm przy 7250 obr./min., będzie godnie kontynuował dziedzictwo Horneta, wyróżniając się znakomitym wchodzeniem na obroty i dużym zastrzykiem mocy nawet pod koniec skali. Wysoki moment jest utrzymywany również w średnim zakresie obrotów, zapewniając żwawe przyspieszanie, wywołując uśmiech na twarzy. Dodatkowo nierównomierna sekwencja zapłonu spowodowana ustawieniem wykorbień co 270° oraz specjalnie zaprojektowany układ wydechowy dają wyraźne wrażenie pulsowania i rasowy dźwięk.

Nie możesz się doczekać? zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia
Grafika CGI prezentująca silnik Hondy Hornet
Zastępca kierownika dużych projektów w Hondzie, Fuyuki Hosokawa

Fuyuki Hosokawa, kierownik projektu budowy motocykli testowych

„Hornet zawsze był dla Hondy wyjątkowym motocyklem. Ekscytujące osiągi szły w parze z lekkim, zwinnym prowadzeniem.

Przed rozpoczęciem projektu długo zastanawialiśmy się, jakie wrażenia chcemy zapewnić kierowcom. Koniecznie trzeba było zachować klasyczne „uderzenie” mocy przy wysokich obrotach, ale równocześnie — zgodnie z wymogami współczesności — silnik powinien dawać wrażenie siły już przy niskich i średnich obrotach oraz charakterystycznie „tętnić” przy nabieraniu mocy.

Aby uzyskać oczekiwane osiągi i lekkość prowadzenia, wiedzieliśmy, że musimy opracować całkowicie nowy dwucylindrowy silnik o krótkim stoku tłoka, z wykorbieniami ustawionymi co 270°. Taka konstrukcja zapewnia nie tylko odczuwalny zastrzyk mocy w pobliżu czerwonej linii, ale również sportowo wysoki moment już od niskich obrotów, co jest bardzo użyteczne w ruchu miejskim oraz daje mnóstwo frajdy przy wyjeżdżaniu z zakrętów na otwartej drodze.

Dla nas Hornet zawsze był najlepszym ucieleśnieniem koncepcji streetfightera. Nowy Hornet Concept dumnie kontynuuje tę tradycję.”

Zdjęcie Hondy w tunelu

Bądź w gronie pierwszych poinformowanych osób

Kultowa Honda Hornet jest gotowa do powrotu na rynek i przywitania zupełnie nowego pokolenia motocyklistów o sportowych zapędach.