HISTORIA POWSTAWANIA PROJEKTU

Motocykle są czymś więcej niż tylko środkiem transportu. Bardziej chodzi w nich o więzi międzyludzkie, wrażenia i przygodę. Za każdym nowym motocyklem stoją też realni ludzie. To ich wyjątkowy świat. Oddajmy im głos.

NIE MOŻESZ SIĘ DOCZEKAĆ? ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY OTRZYMYWAĆ POWIADOMIENIA
Projekt koncepcyjny Hondy Hornet

Koncepcja projektu

Luca Caruso, dyrektor działu planowania

„Staramy się być blisko klientów, a oni inspirują nas do projektowania w sposób zapewniający emocjonalne odczuwanie jazdy na motocyklu niezakłócone żadnymi naleciałościami. Koncepcja Horneta koncentruje się na zwinności, którą podkreśla również dynamiczny wygląd.”

Szkice koncepcyjne Hondy Hornet.

Filozofia projektowania

Paolo Cuccagna, dyrektor ds. stylistyki

„Stawianie wyzwań i odwaga w działaniu. To podejście pozwala nam dotrzeć do serc użytkowników. W naszych projektach eksponujemy szczerą radość i prostotę.”

Szkice koncepcyjne Hondy Hornet.

Proces projektowania

Valerio Aiello, kierownik sekcji stylistyki

„Spojrzeliśmy z szacunkiem na przeszłość Horneta. Udało nam się znaleźć nowy, współczesny sposób wyrażenia technicznego piękna, dobierając linie, kształty i powierzchnie w zwartych, eleganckich proporcjach.”

Szkice koncepcyjne Hondy Hornet.

Kształtowanie stylistyki

Giovanni Dovis, projektant

„Głównym elementem wyróżniającym koncepcję Horneta jest zbiornik paliwa, inspirowany skrzydłem szerszenia. W różnych miejscach całej konstrukcji widać jakieś napięcie i agresję, które sugerują prawdziwe intencje projektu.”

Szkice koncepcyjne Hondy Hornet.

Proces opracowywania

Masatoshi Sato, kierownik dużych projektów (LPL)

„Zaczynamy od pragnienia. Chęci pokonania barier, przekroczenia dotychczasowego poziomu. W motocyklu osiągi są oczywiście bardzo ważne, ale my szukamy również efektu wizualnego. Oraz odpowiednich wrażeń dla użytkownika.”

Ikona motocykla

ZWINNOŚĆ

Ikona dynamiki

DYNAMIKA

Ikona pióra

LEKKOŚĆ

Szkic koncepcyjny Hondy Hornet wiszący na ścianie.

Bądź w gronie pierwszych poinformowanych osób

Kultowa Honda Hornet jest gotowa do powrotu na rynek i przywitania zupełnie nowego pokolenia motocyklistów o sportowych zapędach.